MHLE

یکی از آزمونهای استاندارد زبان است که در داخل برگزار می شود .آزمون MHLE مخفف (Ministry of Health Language Exam) می باشد. مجری آزمون MHLE وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است. هدف این آزمون سنجش توانایی افراد در زمینه زبان انگلیسی می‌باشد. دانشجویان زیر مجموعه گروه علوم پزشکی و زیست شناسی که متقاضی شرکت در دوره دکتری می باشند ویا در حال تحصیل دکتری هستند بایستی یک نمره قبولی از آزمون MHLE را به وزارت بهداشت ارائه دهند. این آزمون مخصوص افرادی می‌باشد که قصد ادامه تحصیل در دوره‌های دکتری تخصصی داخل و اعزام به خارج از کشور را دارند.آزمون MHLE مانند آزمون MSRT در سطح تافل برگزار می شود و داوطلب در صورتی که حداقل نیمی از کل نمره آزمون را کسب نماید پذیرفته خواهد شد ومشتمل بر ۱۰۰ سوال می باشد. پس از قبولی در این آزمون برای داوطلب گواهی صادر خواهد شد که تا ۲ سال (مانند آزمون تافل) اعتبار خواهد داشت.

در این آزمون مهارت های ذیل را مورد آزمایش قرار می دهد:

Section One: Listening Comprehension

Section Two: Grammar and Structure & Vocabulary

Section Three: Reading Comprehension

شامل :

۳۰ پرسش شنیداری

این بخش شامل مکالمه های آمریکائی بین افراد می‌باشد که بعد از هر مکالمه و یک مکث کوتاه داوطلب باید در مورد آن مکالمه به چند سؤال پاسخ دهد.

۴۰ پرسش گرامر و لغت

در این بخش داوطلب باید به دو نوع سوال پاسخ دهد یکسری از سوالات سوالات روتین گرامر هستند که داوطلب باید گزینه صحیح را بر اساس دانش گرامری خود انتخاب کند و سری دوم سوالات آن دسته از سوالاتی هستند که زیر چهار قسمت از جمله خط کشیده و از داوطلب می خواهند تا گزینه اشتباه را بیابد.سری سوم سوالات مربوط به بخش لغت می باشد.

۳۰ پرسش درک مطلب

این بخش آزمون MHLE معمولا شامل ۴ متن آکادمیک و دانشگاهی بوده که شما باید به سوالاتی راجع به آن متن پاسخ دهید.البته سعی شده در این متون بیشتر از Medical & Health استفاده شود.

تفاوت عمده آزمون تافل و این آزمون نحوه ی نمره دهی بوده و اینکه در آزمون MHLE بیشتر سؤالات در حوزه پزشکی می باشد.مدت زمان آزمون ۸۵ دقیقه می باشد و دارای ۱۰۰ نمره می باشد. این آزمون نمره منفی ندارد.

کانال آموزش زبان استاد تقی زاده : https://t.me/zabanostadtaghizadeh

لینک ثبت نام آزمون اصلی : http://sanjeshp.ir/\

موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس

نمایندگی انحصاری موسسات پارسه و معین در مشهد

برگزار کننده کلاس زبان MHLE در مشهد

با تدریس انحصاری استاد محمد حسن تقی زاده از تهران