اعلام نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۲

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۲

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۲

نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۲ اعلام شد.داوطلبان گرامي می‌توانند جهت اطلاع از رشته‌محل‌هایی که دعوت به مصاحبه شده‌اند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند.

برای مشاهده كارنامه انتخاب رشته‌كنندگان آزمون دكتری سال ۱۴۰۲ لطفا اینجا را کلیک نمایید.

 

زمان مصاحبه دکتری ۱۴۰۲

به اطلاع متقاضیانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال 1402 مجاز به انتخاب رشته گردیده و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان ثبت نموده‌اند، می‌رساند؛

کارنامه نتیجه انتخاب رشته متقاضیان در روز دوشنبه مورخ 1402/02/25 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل مشاهده است.

از تمامی متقاضیانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای نمره علمی لازم می‌باشند، دعوت می‌نماید با توجه به نکات زیر و مطابق برنامه‌ زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی)، با همراه داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه به هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مراجعه نمایند.

برای مشاهده برنامه زمانی مصاحبه دکتری 1402  لطفا اینجا را کلیک نمایید

 

1- منحصراً متقاضیانی می‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه مراجعه نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

2- متقاضیان فوق ­الذکر لازم است برای شرکت در مصاحبه، برنامه زمانی اعلام شده که هم­زمان با این اطلاعیه در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌شود را به دقت مطالعه نمایند.

لازم به ذکر است اولویت با برنامه‌زمانی مندرج در سایت دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی است و چنانچه برنامه زمانی مصاحبه دانشگاهها تداخل دارد، متقاضیان لازم است با برقراری تماس، هماهنگی و تعامل با دانشگاهها، ابتدا در مصاحبه دانشگاههای دارای اولویت از نظر خودشان شرکت کنند و سپس در زمان دیگری که با دانشگاه تعامل کرده‌اند یا در زمانی که برای جاماندگان از مصاحبه اصلی در نظر گرفته شده در مصاحبه شرکت نمایند.

3- شرط ورود متقاضیان رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کد 2180) به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم توسط دانشگاه مربوط، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ای است که توسط معاونت آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود. لذا لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، از شنبه 30 اردیبهشت تا جمعه 5 خرداد 1402 برای طی مراحل پذیرش به درگاه اطلاع رسانی معاونت آموزشی به نشانی www.modaresi.nahad.ir مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌شود. لازم به ذکر است در گزینش نهایی رشته مدرسی معارف اسلامی، وضعیت علمی افرادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که اولاً دارای نمره مصاحبه علمی از سوی دانشگاه باشند و ثانیاً نتیجه مراحل مصاحبه آنان از سوی معاونت یاد شده تأیید شود.

4- متقاضیانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی هستند، می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان، از تاریخ 1402/03/06 تا 1402/04/21 ضمن پرداخت مبلغ دومیلیون و یکصدوچهل هزار ریال (2/140/000) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند.

توجه- کسانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند، از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

نكته: نحوه تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری:  تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری به صورت اینترنتی و از طریق لینکی که در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری در سایت سازمان سنجش درج شده، صورت می گیرد.

5- گزینش نهایی متقاضیان در هر کدرشته‌محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی مطابق با نمودار مندرج در بند الف در صفحه 16 دفترچه راهنمای ثبت نام و با توجه به اولویت کدرشته‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، انجام می‌شود.

6- متقاضیانی که مبادرت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نموده‌اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از متقاضیان و سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع‌رسانی آن دانشگاه مراجعه نمایند.

7- عدم مراجعه معرفی‌شدگان به منظور مصاحبه و انجام مراحل ارزیابی تخصصی به منزله انصراف از پذیرش در آن رشته محل می‌باشد.

 

مدارک لازم برای مصاحبه دکتری ۱۴۰۲

1- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره – متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ 1402/06/31 فارغ‌التحصیل می‌شوند (گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 74 دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه 167 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی).

2- مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1- آن‌دسته از متقاضیانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2 – کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک مندرج در بندهای 1 و 2 فوق نمی‌باشند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

3- شناسنامه یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

4- گواهی عضویت در هیات علمی «رسمی- قطعی» یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند. لازم به تاکید است مربیان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌بایست واجد شرایط مطابق توضیحات صفحه‌های 10 و 11 دفترچه راهنمای انتخاب رشته باشند.

تبصره: مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره مندی از این سهیمه را دارا می‌باشند.

5- تمامی مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

6-سایر مدارک و مستنداتی که از سوی دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

 

نحوه اعمال تغییرات در ظرفیت کدرشته محل های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته

با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت متبوع ممکن است تغییراتی در ظرفیت‌های بعضی از کدرشته‌محل ها انجام شود، بنابراین تعداد قبولی، براساس ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

نحوه ارسال درخواست یا طرح سوال

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان و در راستای تسریع در بررسی درخواستها به صورت الکترونیکی، چنانچه داوطلبان در خصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سوالاتی داشته باشند می‌توانند حداکثر تا تاریخ 1402/03/06 سؤالات خود را از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: https://request.sanjesh.org/noetrequest و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ‌42163-021 در میان بگذارند.

 

” دانشی نوین، پیشینه ای کهن “

اتحاد برترین اساتید کشور
(تهران، مشهد، مازندران، اصفهان، شیراز)

گروه آموزشی دکتر سام خانیان با همکاری موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه برگزاری کلاس های کنکور ارشد و دکتری در رشته های روان شناسی، مشاوره، علوم تربیتی ؛ برای کنکور های دکتری، ارشد، استخدامی و فراگیر و دوره های کاربردی و درمان و … می باشد.

پس از گذراندن مرحله آزمون کتبی و انتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی، در صورت دعوت به مصاحبه؛ گام بعدی یعنی مرحله مصاحبه، به عنوان بخشی مهم  و موثر در در قبولی نهایی داواطلبان 50 درصد دوم محسوب می گردد.

گروه آموزشی دکتر سام خانیان با همکاری موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس؛

ضمن ارائه نکات و تکنیک های عمومی و حرفه ای  اقدام به ” پکیج جامع کارگاه های ویژه مصاحبه دکتری (روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی) ” جهت تسهیل روند پذیرش در داوطلبان آزمون دکتری تخصصی مجموعه روانشناسی و مشاوره، نموده است.

✅ محورریت پکیج جامع کارگاه های ویژه مصاحبه دکتری (روانشناسی و مشاوره) شامل:

✔️ بالینی و روان درمانی

✔️ نوروسایکولوژی

✔️ آسیب شناسی روانی DSM

✔️ آمار و روش تحقیق

✔️ روانشناسی سلامت

✔️ روانشناسی رشد

✔️ روانشناسی شخصیت

✔️ روانشناسی عمومی

✔️ تربیتی، یادگیری، انگیزش

✔️ تحلیل فردی پایان نامه

✔️ زبان

✔️ دوره مقاله نویسی

همچنین می توانید از مشاوره تلفنی تخصصی ویژه آمادگی در مصاحبه نیز، استفاده نمایید.

اینستاگرام دکتر سام خانیان : Eshagh.SamKhaniyan

راه های ارتباطی با موسسه، جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام:

  • ساعت کاری موسسه:  همه روزه ۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰
  • شماره تماس ثابت موسسه: 05138812577
  • ثبت نام؛ تلگرام:   @MAandPhD1
  •  ثبت نام از طریق شماره ایتا و تلگرام:  09037972288